report search
پارسی خوان

غذای گربه

غذای گربه  در غذاهای آماده که برای حیوان خانگیتان می خرید باید به نکاتی توجه کنید که بتوانید بهترین غذای ممکن را برای گربه تان تهییه کنید. در این نوشته قرار است با ...

غذای گربه 

در غذاهای آماده که برای حیوان خانگیتان می خرید باید به نکاتی توجه کنید که بتوانید بهترین غذای ممکن را برای گربه تان تهییه کنید. در این نوشته قرار است با این نکات آشنا شوید.
1- گوشت در صدر موارد تشکیل دهنده باشد. می دانستید که ترتیبِ موادی که در جعبه محصول لیست می شود بر اساس مقدار است؟ یعنی اگر گوشت در لیست مواد تشکیل دهنده اول باشد، درصدش در محصول از دیگر مواد بیشتر است و ماده ای که دوم بیاید دومین میزان استفاده را دارد . تا آخر. باید توجه کنید که همیشه در غذای گربه، گوشت اولین مورد در لیستِ مواد تشکیل دهنده باشد. مگر اینکه آب را هم در مواد تشکیل دهنده نوشته باشند و آن میتواند اول را از گوشت بگیرد و ایرادی هم ندارد.
2- گوشت استفاده شده باید مشخص باشد. که گوشت مرغ است یا خرگوش ، گوسفند است، یا بره یا بوقلمون یا...؟ نوشتن گوشت یا گوشت حیوانانی به تنهایی کافی نیست.
3- مواد جانبی که در محصول هست باید مشخص شده باشد. علاوه بر گوشت حیوان، گاهی، استخوان، قلب، کلیه، کبد و دیگر اعضای حیوانات را در غذای گربه می ریزند. این اضافات برای گربه لازم و مفید است ولی این محصولات هم باید با نام مشخص شده باشند که چه چیزی هستند.
4- رطوبت بالا، در غذای طبیعی گربه ها، بیش از 80 درصد آب وجود دارد. این نکته هر غذای خشکی را نا مناسب برای سلامت حیوان میکند.
5- میزان بالای پروتئین. که با زیاد بودن گوشت زیاد می شود.
6- میزان متوسطی چربی.
7- غله صفر! گربه ها به غلات نیاز ندارند. آنها گندم، جو، ذرت یا برنج و سویا و سیب زمینی نیاز ندارند و نباید بخورند.
8- رنگ یا شیرین کننده یا نگه دارنده ی شیمیایی نداشته باشد. این موارد برای جلب توجه شما و همچنین افزایش عمر محصول به آن اضافه می شوند.و در مورد رنگ و شیرین کننده ها گربه ها اهمیتی نمی دهند و نگه دارنده ها هم مواد مضری برای سلامتی هستند.
9- بدون طعم های مصنوعی. این طعم دهنده های مصنوعی به محصولاتِ بی کیفیت اضافه می شوند که گربه را به خوردنش فریب دهند و شما هم گمان کنید که غذای خوبی است، در حالی که بدون آن نه گربه تان از غذا خواهد خورد و نه مشا از آن خرید خواهید کرد!


برچسب ها:

گوشت

-

گربه

-

غذای

-

مواد

-

دهنده

-

هم

-

تشکیل دهنده

-

در غذای

-

مواد تشکیل

-

کنید که

-

مشخص شده

-

مواد تشکیل دهنده

-

تشکیل دهنده باشد

-

مشاهده منبع