report search
پارسی خوان

آیا لازم است گربه را حمام کنید؟

آیا لازم است گربه را حمام کنید؟ گربه‌ها به طور دائم خود را به اندازۀ کافی تمیز می‌کنند و این موضوع بخشی از زندگی روزانۀ آن‌هاست. اگر شما دو بچه گربه از یک ...

آیا لازم است گربه را حمام کنید؟

گربه‌ها به طور دائم خود را به اندازۀ کافی تمیز می‌کنند و این موضوع بخشی از زندگی روزانۀ آن‌هاست. اگر شما دو بچه گربه از یک مادر را به خانه بیاورید، آن‌ها تا آخر عمر یکدیگر را نیز تمیز خواهند کرد و به این ترتیب تمیزیشان را دوبرابر می‌کنند.

اگر برایتان عجیب است که چرا یک گربه باید نیاز به حمام کردن داشته باشد؟ باید بگوییم بعضی از گربه‌ها علی‌رغم داشتن غریزۀ تمیز کردن خود، بهترین بهداشت را برای خودشان انجام نمی‌دهند. در نتیجه ممکن است با پوشش چرب یا چسبندۀ این گربه‌ها مواجه شوید. همچنین گربه‌هایی که دارای اضافه وزن هستند، تنها می‌توانند آن قسمت از بدنشان را تمیز کنند که می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند. نیمۀ پشت پوشش گربه‌های دارای اضافه وزن اغلب گره خورده و نمدی می‌شود و احتمال پوسته پوسته شدن و عفونت پوستشان بالا می‌رود. بنابراین گربه‌هایی که به طور موثر خود را تمیز نمی‌کنند یا نمی‌توانند تمیز کنند، نیاز به حمام کردن دارند.

مشاوره و آموزش , درمان بیماری های حیوانات

بسته به عادت گربه در تمیز کردن مستقل خود، نیاز به تمیز کردن اضافه‌تر از هر حیوان تا حیوان دیگر متفاوت است. با این حال، برخی از گربه ها در برخی از کارهای مربوط به  اصلاح و تمیز کردن خود، نیاز به کمک کمی دارند. در این صورت، به نیازهای فردی حیوان خانگی خود، از قبیل کوتاه کردن ناخن، تمیز کردن گوش، مسواک زدن و تمیز کردن پوشش بدن، بازکردن گره‌های مویشان (در صورت مناسب بودن نوع موهای گربه) توجه کنید.

همانطور که بسیاری از صاحبان حیوانات‌خانگی می‌دانند، برخی از گربه‌ها در هنگام حمام بسیار مضطرب و یا حتی دارای حالت تهاجمی می‌شوند. از سوی دیگر، بعضی از گربه‌ها آراستن‌های معمول روزمره را آسان می‌گیرند. بسیاری از گربه‌ ها، مخصوصا آن‌هاییکه دارای موهای کوتاه هستند، خود را خوب تمیز می‌کنند و به ندرت به حمام نیاز دارند. با این حال، حمام مناسب هر زمان که شما می خواهید دوستان گربه‌ایتان بوی تمیزی و تازگی بدهند می‌تواند انجام شود.

مشاوره و آموزش , درمان بیماری های حیوانات

تعداد دفعات حمام کردن گربه ، بستگی به طول و نوع موهای پوشش بدن گربه، رفتار تمیز کردن خود، سطح فعالیت، محیط زیست و سلامت کلی دارد، حمام کمتر برای گربه ها با سلامت خوب و حمام مکرر برای گربه ها با مسائل سلامت خاص مناسب است. صاحبان حیوانات نیز باید آگاه باشند که حمام بیش از حد و یا استفاده از محصولات ناملایم و یا خشک کننده، منجر به گره خوردن (نمدی شدن) پوشش بدن گربه و خشکی و پوسته پوسته شدن و گاهی خارش پوست آن می‌شود.


برچسب ها:

تمیز

-

گربه

-

حمام

-

گربه‌ها

-

خود،

-

پوشش

-

تمیز کردن

-

نیاز به

-

به حمام

-

از گربه‌ها

-

گربه ها

-

تمیز کردن خود،

-

آیا لازم است

-

لازم است گربه

-

را حمام کنید؟

-

مشاهده منبع